Nolangroup to włoska firma założona w 1972 roku, której kaski uchodzą za trwałe oraz niezwykle bezpieczne. To opinie, motocyklistów z całego świata – bowiem, Nolan obecny jest w ponad 100 krajach, a na przestrzeni lat sponsorowani przez nich zawodnicy zdobyli 58 tytułów Mistrza Świata w różnych klasach, w tym wielokrotnie w królewskiej MotoGP.

Pierwsze kaski Nolan były formowane wtryskowo z poliwęglanu, innowacyjnego tworzywa sztucznego opracowanego przez General Electric pod nazwą handlową LEXAN. To materiał, który ówczesnych latach był już używany do formowania hełmów ochronnych dla astronautów w misjach „Apollo”, a obecnie nadal uważany jest za najlepsze tworzywo termoplastyczne stosowany do produkcji kasków. Nolangroup jest obecnie jedyną firmą w branży, która produkuje wszystkie swoje kaski we Włoszech. Jest to największy producent kasków w Europie, z ponad 400 000 wyprodukowanych sztuk rocznie. W skład Nolangroup wchodzą: Nolan – jako marka wiodąca, X-Lite jako marka premium, Grex – marka budżetowa oraz N-COM. Ten ostatni to brand, pod którym oferowane są systemy komunikacji.

Firma zdobyła swoje miejsce na rynku dzięki zaangażowaniu na rzecz bezpieczeństwa i jakości oraz dążeniu do innowacji. W rzeczywistości było to pierwsze przedsiębiorstwo w Europie, które wyprodukowało kask integralny z materiału termoplastycznego. Ponadto Nolan zasłynął jako pionier w segmencie kasków modularnych z podnoszoną szczęką – bazującą na systemie eliptycznego przegubu.

DANE KONTAKTOWE
Czteryslidery Sp. z o.o.
ul. Kwidzyńska 4/23
51-416 Wrocław
NIP: 8952202548

T: 664 244 994
E: zapytaj@czteryslidery.pl

Kategorie: Wystawcy 2020