WŁÓCZYLINKI CZYLI KOLEJNI PODRÓŻNICY NA WMS 2017

17.03.2017


WłóczyLinki, czyli Ania i Łukasz Linka - para trzydziestolatków, zakręconych na punkcie podróży, którzy zamiast zbudować wymarzony dom zdecydowali się przeznaczyć oszczędności na spełnianie marzeń i objechać świat dookoła na motocyklach.
W podróż dookoła świata wyruszyli z Poznania pod koniec czerwca 2015 roku. Obrali kierunek na południe Europy. Po bałkańskich wojażach przez Grecję pojechali do Turcji, gdzie zaczęła się ich wyprawa przez Azję. Według planu mieli ruszyć do Iranu, jednak życie zweryfikowało życzenia, więc przez Gruzję ruszyli Rosyjską Drogą Wojenną do Groznego w Czeczeni, gdzie kolejny raz przekonali się co znaczy wschodnia gościnnośc. W Atyrau w Kazachstanie wsadzili swoje ukochane zwierzaki w pociąg, by przez dwa dni pokonać tysiące km stepów. W Uzbekistanie poznawali perły Jedwabnego Szlaku, a w Kirgistanie urzekła ich dzikość i górskie drogi. Stamtąd udali się do Chin, przejeżdżając przez trzy chińskie prowincje: Sinciang, Tybet i Junnan. Dotarli nawet do base campu na 5200 mnpm, pod najwyższą górą świata Mt Everestem, Ania najprawdopodobniej jako pierwsza Polka na motocyklu! Następnie poznawali uroki egzotyki Azji Płd-Wsch: Laos, Tajlandię i Malezję. Stamtąd nadali statkiem motocykle do Chile, a sami zwiedzili kilka indonezyjskich wysp, zahaczając o australijskie Sydney.

Nowy Świat zaczarował ich już w Chile, przejechali przez argentyńską Patagonię aż do Ziemi Ognistej, tańczyli tango w  Buenos Aires i kąpali się w strumieniach wodospadów Iguazu. Poznali Paragwaj, przemierzali rejony rajdu Dakar w północno-zachodniej Argentynie, czy pustyni Atacama w Chile. Podróżowali po wysokogórskich rejonach przez dziką i piękną Boliwię jadąc m.in słynną drogą śmierci. Mieszkali w dżungli z taratulą Meggie w tropikalnym Ekwadorze. Później pojechali do owianej niesłusznie złą sławą Kolumbii. Po kilku tygodniach z karaibskimi rytmami w tle, z żalem rozstali się ze zwierzakami, by pod koniec listopada 2016 r. kolejny raz zmienić kontynent – polecieli do Stanów, zaczynając od kilkudniowego przystanku w pełnym drapaczy chmur Chicago. Później zagościli w Kalifornii, by z San Francisco wyruszyć na road tripa malowniczą Higway 1 wzdłuż zachodniego wybrzeża, zwiedzając Los Angeles, a następnie osławioną Route 66 do Kanionu Kolorado, aż po Las Vegas, gdzie wśród neonów i rozpusty pożegnali się z amerykańską ziemią. Po 550 dniach podróży wrócili do Polski pod koniec grudnia 2016r.

Na ich stronie www.wloczylinki.pl znajdziesz zapiski z podróży, informacje o miejscach godnych odwiedzenia, ciekawych ludziach, lokalnych tradycjach i obrzędach, kuchni, zdjęcia i filmy z interesujących zakątków oraz praktyczne wskazówki dla motocyklistów.

OD ZERA DO BOHATERA
KH & CZYŻU ON TOUR
FREESTYLE FAMILY
ANNA JACKOWSKA
PAZERA RACING
SZEROKĄ DROGĄ
MOTOTRAVELS.PL